Kontakt

Uppdaterad: 2017-06-07 16:34:12

Det är lätt att komma i kontakt med oss. Nedan hittar du alla uppgifter du behöver. Du kan också fylla i kontaktformuläret i menyn till höger.

Vimmerby Energi & Miljö AB
598 81 VIMMERBY
Tel: 0492-76 93 00
Fax: 0492-76 93 22
vimmerby.energi@vimmerby.se

Kontaktformuläret och e-postadressen ovan bevakas bara under kontorstid.

Felanmälan
Felanmälan för elnät, vatten/avlopp och fjärr-/närvärme under icke kontorstid: 0492-76 93 20. Övrig tid enligt ovan.

Öppettider:
måndag - fredag
kl. 07.00 till 16.00

Frukost/Lunchstängt:
kl. 09.00 till 09.30/13.00 till 13.30

Leverantörsfakturor via e-post
Vi tar gärna emot leverantörsfakturor via e-post som pdf-bilaga. Skicka i så fall till faktura.energi@vimmerby.se.

Direktkontakt

Telefonsamtal kopplas automatiskt till mobiltelefon i förekommande fall.
 


VD
Torbjörn Swahn
tel. 0492-76 95 54
torbjorn.swahn@vimmerby.se

 


Administrativ chef 
Marie Arvidsson
tel. 0492-76 93 23
marie.arvidsson@vimmerby.se


Marknadschef
Mattias Gustafsson
tel. 0492-76 93 14
mattias.gustafsson@vimmerby.se


Nätchef 
Per Svensson
tel. 0492-76 93 19
per.svensson@vimmerby.se


Renhållningschef
Daniel Johansson
Telefon: 0492-76 95 79
daniel.johansson@vimmerby.se


VA-chef
Kim Tietze
Telefon: 0492-76 93 61
kim.tietze@vimmerby.se


Värmechef
Mats-Lennart Karlsson
tel. 0492-76 92 96
mats-lennart.karlsson@vimmerby.se


Kvalitet och Miljö
Emma Jonsson
tel. 0492-76 93 45
emma.jonsson@vimmerby.se


Marknadsföring/Elhandel
Johanna Lundgren
tel. 0492-76 93 47
johanna.lundgren@vimmerby.se


Laboratoriet
Lis-Beth Haarus
Telefon: 0492-76 93 02
Mobil: 070-598 35 39
lisbeth.haarus@vimmerby.se


Mätning
Jimmie Dyrberg
tel. 0492-76 93 18
jimmie.dyrberg@vimmerby.se
 


Kundtjänst
Helena Karlsson
tel. 0492-76 93 16
helena.karlsson@vimmerby.se


Kundtjänst
Carolina Edgren
tel. 0492-76 92 97
carolina.edgren@vimmerby.se


Kundtjänst
Annelie Karlsson
tel. 0492-76 93 03
annelie.karlsson@vimmerby.se